راهنمای پذیرش :
واحد پذیرش آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک رازی بابل در طبقه همکف ساختمان واقع شده که دارای سالن انتظار وسیعی برای رفاه حال بیماران است.
پذیرش فقط به صورت حضوری انجام میگیرد، به این صورت که بیمار نسخه درخواست آزمایش توسط پزشک (و یا درخواست شفاهی که خود بیمار دارد)را به آزمایشگاه می رساند و در راستای آن پذیرش صورت میگیرد.
مراجعین روزانه جهت پذیرش نسخه آزمایش خود در واحد پذیرش می بایست روال زیر را طی نمایند.
1-    ورود به سالن پذیرش و دریافت نوبت روزانه از دستگاه نوبت دهی نصب شده در سالن
2-    انتظار جهت فراخوان نوبت توسط کاربران پذیرش
3-    کاربران پذیرش در 8 جایگاه ابتدا احراز هویت را انجام میدهند، سپس اطلاعات لازم جهت انجام آزمایش و مدارک مورد نیاز برای بیمه ها را به مراجعین توضیح می دهند و در نهایت ثبت اطلاعات نسخه را انجام می دهند.
4-    بعد از پذیرش نسخه و قبض بیمار جهت تسویه حساب توسط کاربران پذیرشی به بیمار داده می شود. لذا بیمار باید به صندوق مراجعه نماید تا تسویه حساب را انجام دهد.
5-    پس از تسویه حساب مالی قبض آزمایشگاه توسط متصدی صندوق به بیمار برگشت داده میشود تا بیمار به همان باجه پذیرش جهت دریافت سربرگ و برچسب نمونه گیری مراجعه نماید.
6-    بیمار بعد از دریافت سربرگ و برچسب نمونه گیری به اتاق نمونه گیری راهنمائی می شود.
نکات مهم:
-    مراجعین گرامی لطفا قبض مربوطه جهت دریافت نتایج آزمایش را حتما در زمان جوابدهی به همراه داشته باشید.
-    صرفاً برای آگاهی از قیمت نسخ، بیمار می تواند بدون نوبت به یکی از باجه های پذیرش مراجعه نماید.
-    در صورت نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی بیمار می تواند به سوپروایزر حاضر در سالن مراجعه نماید.
-    لازم به ذکر است که در سالن صندوق انتقادات و پیشنهادات قرار دارد که بیماران می توانند نظرات و انتقادات خود را به آزمایشگاه انتقال دهند.
-    مراجعه کنندگان در نظر داشته باشند در صورت درخواست دریافت پاسخ اینترنتی، بیمار حتما این مسئله را به متصدی پذیرش یاداور شود. لازم به ذکر است که در صورت داشتن بدهی و یا نقص مدارک این امر اتفاق نمی افتد(برای اطلاع از آزمایشاتی که امکان جوابدهی آنلاین وجود ندارد به بخش راهنمای جوابدهی مراجعه فرمایید).
برخی از آزمایشات در زمان و شرایط خاصی قابل انجام می باشد و در اینجا به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد.

1-    آزمایش WBC Cross match فقط در روزهای شنبه و سه شنبه از ساعت 8 الی 12 پذیرش می شود.
2-    آزمایش Sperm از شنبه تا چهارشنبه صبح ها 8 الی 12 – عصرها 14 الی 16:45 و 5شنبه ها فقط 8 الی 12نمونه پذیرش میشود.
3-    بیمار برای آزمایش سلامت جنین حتما آخرین سونوگرافی بارداری را به همراه داشته باشد.
4-    نمونه گیری پاپ اسمیر توسط ماما دراین مرکز ازساعت8 الی 12امکانپذیر است.
5-    بیمار درهنگام پذیرش نمونه های پاتولوژی مدارک تصویربرداری وجواب های قبلی خود را به همراه داشته باشند.
6-    درصورت نیاز به لام و بلوک نمونه های پاتولوژی برای مشاوره درمرکز درمانی دیگر حتما باید درخواست پزشک به همراه یک کارت شناسایی معتبرارائه گردد لازم به ذکراست که این کارت شناسایی در زمان برگرداندن لام ها و بلوک به همراه جواب مشاوره از آزمایشگاه دیگربه بیمار تحویل داده میشود.درضمن نمونه لام وبلوک 24ساعت بعد از درخواست بیمار آماده شده و به وی داده میشود.
7-    درصورت آوردن لام وبلوک نمونه های پاتولوژی جهت مشاوره دراین مرکز حتما باید جواب قبلی وآزمایشات مربوطه که در مراکز دیگر انجام داده است را به آزمایشگاه تحویل داده شود.
8-    برخی از آزمایشات دارای شرایط خاصی میباشند که برای اطلاع وآماده سازی این شرایط به راهنمای نمونه گیری مراجعه نمائید.
9-    طبق دستورالعمل آزمایشگاه مرجع سلامت وزرات بهداشت ودرمان وآموزش پزشکی.هویت کلیه مراجعین باید احراز گردد.لذا ارائه کارت شناسایی عکسدار به خصوص برای مراجعین با نسخ ازاد ودرخواست شفاهی الزامی است.

بروزرسانی: 15:4:34 1397/05/30
رفتن به بالای صفحه