تازه‌ترین یافته‌های پزشکی محققان؛ ۸۰% مبتلایان به کرونا کمبود ویتامین دی دارند

براساس یک پژوهش دانشگاهی کمبود ویتامین دی در بسیاری از افراد که نتیجه آزمایش ابتلای آنها به کرونای مثبت بوده؛ ملاحظه شده است.


رسانه ها در انگلیس با استناد به یک پژوهش دانشگاهی نوشتند کمبود ویتامین دی (D) در بسیاری از افرادی که نتیجه آزمایش ویروس کرونای آنان مثبت می شود، ملاحظه شده است.

 

روزنامه دیلی میرور نوشت ویتامین دی که در کلیه‌ها پردازش می‌شود، نقش مهمی در تقویت نظام ایمنی بدن و به ویژه در مبارزه با بیماری‌هایی همچون سرماخوردگی و آنفلوانزا دارد.


این ویتامین می‌تواند به بیماران کرونایی کمک کند تا سلامت عضلات و استخوان‌ها را حفظ و ایمنی بدن را تقویت کند.


حدود ۲۰ درصد از مردم انگلیس، از کمبود ویتامین دی رنج می‌برند.


دکتر حوز فرناندز از پژوهشگران دانشگاه کانتابریا در اسپانیا که نتیجه این پژوهش را منتشر کرده است گفت «یکی از راه‌های کمک به بیماران کرونایی، شناسایی و کمبود ویتامین (D) و درمان آن در میان افرادی است که به عللی همچون کهنسالی، ابتلا به بیماری‌های زمینه ای، ساکنان خانه‌های سالمندان و مراکز مراقبت از بیماران و معلولان، بیش‌تر در معرض خطرند


روزنامه دیلی میرور به نقل از استاد دانشگاه کانتابریا نوشت:" در بیماران مبتلا به کووید ۱۹، درمان کمبود ویتامین دی در افرادی که به این اختلال دچارند، باید مصرف آن آغاز شود تا هم نظام ایمنی و هم عضلات و استخوان‌های بیماران، تقویت شود.


"
به نوشته دیلی میرور، ویتامین دی به انسان‌ها کمک می‌کند تا میزان کلسیم و فسفات را در بدن تنظیم کند که برای سلامت استخوان ها، عضلات و دندان‌ها لازمند.


پژوهشگران اسپانیایی با آزمایش ویتامین دی ۲۱۶ بیمار کرونایی در بیمارستان مارکو (Hospital Universitario Marqu)  دریافتند که در ۸۰ درصد از بیماران، کمبود ویتامین دی دیده می‌شود.


براساس این پژوهش، مردان، بیش از زنان، از کمبود ویتامین دی رنج می‌برند.


نتیجه این پژوهش در نشریه سوخت و ساز و هورمون شناسی بالینی (Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism) منتشر شده است.

 

منبع:  خبرگزاری صداوسیما 

 

 تاریخ انتشار: 3:25:46 1399/08/11
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
موضوعات مرتبط
رفتن به بالای صفحه