پیام دبیرکل سازمان بهداشت جهانی در مراسم نکوداشت روز پزشک

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در آستانه روز پزشک با ارسال پیام تصویری خطاب به جامعه پزشکی و کادر درمانی ایران گفت: ما غمی که ایران به خاطر از دست دادن پزشکان, پرستاران و دیگر اعضای حرف پزشکی تجربه کرد را ارج می نهیم. همدردی عمیق خود را برای این ضایعه و تشکر صمیمانه ام را به خاطر این خدمات و فداکاری بزرگ پذیرا باشید.

 

به گزارش وبدا، تدروس ادهانوم قبریسوس، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در مراسم تجلیل از مدافعان سلامت و نکوداشت روز پزشک که امروز در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد؛

با ارسال پیام تصویری اختصاصی برای جامعه پزشکی و کادر درمانی ایران، گفت: سروران، همکاران گرامی و دوستان، امروز افتخار این را دارم که همراه شماروز ملی پزشک را گرامی بدارمآثار تحسین برانگیز بوعلی سینا که در روز تولدش ایرانیان روز پزشک را گرامی می دارند، احتمالا یکی از اولین اقدامات بی‌شمار ایران برای ترفیع سلامت جهانی و پزشکی مدرن است. سنتی که تا همین امروز نیز زنده و پا برجاست. 

وی افزود: در شرایط همه گیری کووید-19, بسیاری از پزشکان ایرانی برای کمک به دنیا با اقداماتی مانند تحقیق و پژوهش و ارتقاء علوم پزشکی (خصوصا) در شهر های تهران و شیراز، تلاش کردند، اما در کمال تاسف برخی از پزشکان ایرانی و کارکنان سلامت به این ویروس آلوده و فوت شدند، چرا که نیاز های دیگران را بر خود ترجیح دادند. ما غمی که ایران به خاطر از دست دادن پزشکان، پرستاران و دیگر اعضای حرف پزشکی تجربه کرد را ارج می نهیم. همدردی عمیق خود را برای این ضایعه و تشکر صمیمانه ام را به خاطر این خدمات و فداکاری بزرگ پذیرا باشید.

 دکتر تدروس اضافه کرد: همچنین از متخصصان بهداشت و درمان به خاطر شهامت، ازخودگذشتگی و تعهدشان متشکرم و از مردم خواهشمندم برای نشان دادن همکاری و حمایتشان از کادر درمان به توصیه های بهداشتی عمل کنند.همه افراد در مبارزه با این ویروس و پایان همه گیری نقش دارند.

وی در پایان ضمن تشکر از دکتر محمدرضا ظفرقندی، رییس سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، گفت: از طرف تمام اعضای سازمان بهداشت جهانی از جمله افرادی که کنار شما در تهران مشغول به کارند فروتنانه از اعطای نشان جهانی سینا سپاسگزارم.
تاریخ انتشار: 22:7:27 1399/06/01
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
موضوعات مرتبط
استفاده نادرست از الکل در مقابل کرونا باعث مسمومیت می‌شود لزوم غربالگری برای کبد چرب غیرالکلی (NASH) نخستین و تنها داروی مورد تایید برای درمان کووید-۱۹ در آمریکا معرفی شد مدل پنیر سوییسی پیشگیری از ویروس کرونا وزیر بهداشت: به سیاهچاله‌ای می‌افتیم که درآمدن از آن دشوار است چگونه کرونا را از سرماخوردگی و آنفلوانزا تشخیص دهیم؟ میزان خطر سرایت کووید-۱۹ در سفرهای هوایی کدام پروژه ساخت واکسن کرونا در سال ۲۰۲۰ به نتیجه می‌رسد؟ آزمایش تشخیص کووید-19 برای مسافران خارج از کشور توسط آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی بابل سازمان جهانی بهداشت تست تشخیص کرونا در ۳۰ دقیقه را تایید کرد موج سوم کرونا شروع شده است آیا تزریق واکسن آنفلوآنزا تأثیری بر مهار ویروس کرونا دارد؟ ابتلا به کرونای خفیف می‌تواند از ابتلا به نوع شدید جلوگیری کند؟ برای درمان زردی قرص فنوباربیتال تجویز نشود فوق تخصص نوزادان: شیر مادر بعنوان بهترین شیر برای نوزادان نارس می باشد
رفتن به بالای صفحه