ناخن های بلند چگونه میزبان کرونا می شوند؟

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می گویند با توجه به این که احتمال باقی ماندن میکروب ها در زیر ناخن های بلند و مصنوعی حتی پس از شست وشو با آب و صابون وجود دارد، توصیه می شود که در زمان همه گیری بیماری کرونا ناخن های دست ها کوتاه باشد تا خطر انتقال بیماری کمتر شود.

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشگاه علوم پزشکی تهران با انتشار مطلبی به این پرسش پاسخ داده اند که در صورت بلند بودن ناخن ها یا داشتن ناخن مصنوعی، آیا شستن دست با آب و صابون برای از بین بردن کامل ویروس کرونا کافی است یا خیر؟!

در این مطلب آمده است: با توجه به نقش ناخن های بلند در تجمع میکروب ها و انتقال آن ها به فرد و اطرافیانش، پیشنهاد می شود که توصیه های کلی نهادهایی همچون مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا در زمینه بهداشت ناخن ها مورد توجه قرار گرفته و طبق آن ها عمل شود.

بنا بر توصیه های این مرکز، جهت رعایت بهداشت ناخن ها، شست وشوی دقیق و مداوم اطراف و زیر ناخن ها با آب و صابون و کوتاه کردن آن ها ضروری است.

داشتن ناخن های بلند یا مصنوعی برای کارکنان مراکز بهداشتی به هیچ وجه توصیه نمی شود، زیرا حتی پس از شست وشو با آب و صابون یا استفاده از ضدعفونی کننده های الکلی، باز هم احتمال وجود میکروب ها زیر ناخن یا ترک های آن وجود دارد. این امر برای مردم عادی که ممکن است در تماس با بیماران کووید-19 باشند و یا در زمان همه گیری بیماری که مردم، در معرض تماس با سطوح آلوده هستند، نیز صادق می باشد.

منبع: ایسنا

واحد ایمنی و بهداشت آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی بابلتاریخ انتشار: 23:27:48 1399/03/10
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
موضوعات مرتبط
سازمان جهانی بهداشت تست تشخیص کرونا در ۳۰ دقیقه را تایید کرد موج سوم کرونا شروع شده است آیا تزریق واکسن آنفلوآنزا تأثیری بر مهار ویروس کرونا دارد؟ ابتلا به کرونای خفیف می‌تواند از ابتلا به نوع شدید جلوگیری کند؟ برای درمان زردی قرص فنوباربیتال تجویز نشود فوق تخصص نوزادان: شیر مادر بعنوان بهترین شیر برای نوزادان نارس می باشد آزمایش واکسن اسپری بینیِ کرونا در چین انجام شد سندرم التهابی چندسیستمی در کودکان (MIS-C)، سندرم خطرناکی که برخی کودکان بهبودیافته از کرونا را هدف می‌گیرد مینو محرز: کرونا، از همیشه قوی‌تر شده است چه کسانی امسال باید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند؟ داروهای کاهش فشار خون چه تاثیری بر کرونا دارند؟ پیام دبیرکل سازمان بهداشت جهانی در مراسم نکوداشت روز پزشک افزایش بیماران بستری مبتلا به کرونا در سنین ٢٠-٤٠ سالگی چند دقیقه در کنار فرد مبتلا بمانیم کرونا می‌گیریم؟ مینو محرز: قدرت سرایت ویروس کرونا ۱۰ برابر شده است/ هشدار گسترش کرونا در محرم
رفتن به بالای صفحه