ناخن های بلند چگونه میزبان کرونا می شوند؟

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می گویند با توجه به این که احتمال باقی ماندن میکروب ها در زیر ناخن های بلند و مصنوعی حتی پس از شست وشو با آب و صابون وجود دارد، توصیه می شود که در زمان همه گیری بیماری کرونا ناخن های دست ها کوتاه باشد تا خطر انتقال بیماری کمتر شود.

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشگاه علوم پزشکی تهران با انتشار مطلبی به این پرسش پاسخ داده اند که در صورت بلند بودن ناخن ها یا داشتن ناخن مصنوعی، آیا شستن دست با آب و صابون برای از بین بردن کامل ویروس کرونا کافی است یا خیر؟!

در این مطلب آمده است: با توجه به نقش ناخن های بلند در تجمع میکروب ها و انتقال آن ها به فرد و اطرافیانش، پیشنهاد می شود که توصیه های کلی نهادهایی همچون مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا در زمینه بهداشت ناخن ها مورد توجه قرار گرفته و طبق آن ها عمل شود.

بنا بر توصیه های این مرکز، جهت رعایت بهداشت ناخن ها، شست وشوی دقیق و مداوم اطراف و زیر ناخن ها با آب و صابون و کوتاه کردن آن ها ضروری است.

داشتن ناخن های بلند یا مصنوعی برای کارکنان مراکز بهداشتی به هیچ وجه توصیه نمی شود، زیرا حتی پس از شست وشو با آب و صابون یا استفاده از ضدعفونی کننده های الکلی، باز هم احتمال وجود میکروب ها زیر ناخن یا ترک های آن وجود دارد. این امر برای مردم عادی که ممکن است در تماس با بیماران کووید-19 باشند و یا در زمان همه گیری بیماری که مردم، در معرض تماس با سطوح آلوده هستند، نیز صادق می باشد.

منبع: ایسنا

واحد ایمنی و بهداشت آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی بابلتاریخ انتشار: 23:27:48 1399/03/10
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
موضوعات مرتبط
چاقی خطر مرگ بر اثر کرونا را افزایش می‌دهد هيچ عضوي از بدن در مقابل ويروس کووید 19 مصونيت ندارد معاون کل وزارت بهداشت اعلام کرد: تست از ته حلق تنها تست معتبر برای تشخیص کووید 19 آگهی دعوت به همکاری با آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی بابل معاون بهداشت وزارت بهداشت: غیر از تزریق واکسن، شواهدی برای اطمینان از ایمنی در برابر کرونا وجود ندارد معاون درمان وزارت بهداشت: آزمایشگاه های پزشکی بدون اخذ تائیدیه، مجاز به انجام آزمایش کرونا نیستند فاصله گذاری اجتماعی، ضرورتی در دست فراموشی! هشدار تازه سازمان جهانی بهداشت درباره کرونا معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت: ایمنی اکثر نقاط کشور در برابر کرونا هنوز زیر 20 درصد است حریرچی: ایران تا سال آینده درگیر کرونا است توصیه‌های بهداشتی دوران پساقرنطینه! موج دوم کرونا در راه است؟ تأثیر ویروس کرونا بر عفونت و التهاب غده تیروئید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تشریح کرد: آخرین وضعیت غلظت چربی خون ایرانیان عدم درمان بموقع کم‌کاری تیروئید در شیرخوارگان می تواند منجر به عقب ماندگی ذهنی ‌شود
رفتن به بالای صفحه