دوشنبه 2 مرداد 1396 - Monday, July 24, 2017
هویج خاصیت ضد عفونی دارد

هویج خاصیت ضد عفونی دارد

هویج، ماده مغذی مورد نیاز بدن را به طور کامل تأمین می کند. هر ۱۰۰ گرم هویج حاوی 7.6 گرم کربوهیدرات، 0.6 گرم پروتئین، 0.3 گرم چربی، ۳۰ میلی گرم کلسیم و 0.6 میلی گرم آهن است. علاوه بر آن، هویج منبع خوب فیبر، ویتامین K,C,B6,B2,B1، بیوتین، پتاسیم ویتامین است.

ملت ایران، هویج، ماده مغذی مورد نیاز بدن را به طور کامل تأمین می کند. هر ۱۰۰ گرم هویج حاوی 7.6 گرم کربوهیدرات، 0.6 گرم پروتئین، 0.3 گرم چربی، ۳۰ میلی گرم کلسیم و 0.6 میلی گرم آهن است. علاوه بر آن، هویج منبع خوب فیبر، ویتامین K,C,B6,B2,B1، بیوتین، پتاسیم ویتامین است.

- از عفونت پیشگیری می کند. هویج خام رنده شده، آب پز شده یا له شده را می توان روی زخم قرار داد.

- ویتامین A هویج به کبد کمک می کند تا سموم را از بدن دفع کند. چربی و زرداب موجود در کبد را کاهش می دهد. فیبر آن، روده بزرگ را پاکسازی می کند و در تخلیه سریع ضایعات بدن موثر است.

- ماده معدنی آن از آسیب های دندان پیشگیری می کند.

- میزان بالای بتاکاروتن عملکرد آنتی اکسیدان دارد و پیری سلول ها را کند می کند.

- ویتامین A و آنتی اکسیدان پوست را از آسیب های نور خورشید محافظت می کند. کمبود ویتامین A باعث خشکی پوست، مو و ناخن می شود. این ویتامین چین و چروک زود رس، آکنه، خشکی پوست و لکه ها را برطرف می کند.

- نتایج بررسی نشان می دهد، افرادی که بیش از ۵ عدد هویج در هفته مصرف می کنند، نسبت به افرادی که ماهی یک عدد می خورند، کمتر در معرض خطر سکته قرار دارند.


تاريخ ارسال : 16:13:35 17/5/1391


Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی بابل - Babol Razi Pathobiology Lab
Copyright © 2012 Babol Razi Pathobiology Lab. All rights reserved.
Design By : Abar Rayaneh Tabarestan Co.
رفتن به بالای صفحه